Wystawa „Huta miastotwórcza” w galerii „Przystanek”

Ogrodzenie parku Żeromskiego na warszawskim Żoliborzu, na wysokości przestanku tramwajowego, pełni również funkcję galerii. Do końca maja 2016 r. będzie można tam oglądać wystawę „Huta miastotwórcza. Jak rodziły się powojenne Bielany?”.

Ekspozycja ma za zadanie podtrzymać i umocnić świadomość znaczenia Huty Warszawa dla obecnego kształtu stolicy. Decyzje o budowie metra, czy o powstaniu szeregu osiedli mieszkaniowych, były związane z istnieniem i rozwojem tego wielkiego zakładu pracy. „Nie byłoby mnie, gdyby nie huta” – ta myśl, wyrażana przez dzieci i wnuki hutników jest osnową naszej opowieści o Hucie. Wystawa rozwija wątek o urbanizacji Bielan, zawarty w niedawno wydanej przez Urząd Dzielnicy Warszawa Bielany książce pt. „Huta Warszawa. Miasto, społeczność, kultura”.

Wystawa była już dwukrotnie pokazywana w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Bielany, Bibliotece przy al. Reymonta 6 w Warszawie, Bielańskim Ośrodek Kultury przy ul. Goldoniego 1 w Warszawie oraz Klubie Piaski przy ul. Broniewskiego 71 w Warszawie.

Wystawę przygotowało Stowarzyszenie Warszawa w Europie, przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Huty Warszawa.